Nuri Paşa Cd. 65–73 34464 Sarıyer İstanbul Türkiye

Kaya Uzun - Gayrimenkul Danışmanı

Ayşe Önal
  • 0536 951 18 02
  • 0212 262 00 96
  • Yeniköy mh. Nuri Paşa cd. No:71 Sarıyer İSTANBUL

Hakkımızda

Sarıyer'de Kiralık Daire İlanlarımız
Sarıyer'de Satılık Konut İlanlarımız
Sarıyer'de Satılık Villa İlanlarımız
Sarıyer'de Gayrimenkul Pazarlamada Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? konulu yazımız

Merhaba,

Sizlere gayrimenkul sektörü ile alakalı tecrübelerimi ve alanımda uzmanlaşmak için okuduğum kitaplardan, bulunduğum seminerlerden sentezlediğim, sektör hakkında ki birikimlerimi aktaracağım. Bu yazımda; meslektaşlarıma, gayrimenkul satın alma veya kiralama, gayrimenkul satma veya kiralama amaçlarıyla kendini bu cümlelerin arasında bulmuş kişilere faydalı olmayı amaçlıyorum.

Öncelikle kısaca kendimden bahsedecek olursam, Karadeniz Teknik Üniversitesi - Bilgisayar Programlama bölümü mezunuyum. Nişanlıyım. 1990 Trabzon doğumluyum. Bu sebeple olacak ki, Sarıyer'e karışı ayrı bir duygusal bağım var; yeşili ve denize kıyısı ile bana Trabzon'u andırıyor.  Gayrimenkul sektörü ile, 2012 yılında Ankara-Beypazarı'nda bulunan Akropol Termal Devre Mülk projesinde satış danışmanı olarak tanıştım. Sarıyer'de yaşantımı devam ettirip bu bölgede gayrimenkul sektöründe markalaşmayı hedefliyorum.

Emlakçı işe yarar? 

Sarıyer'de Emlakçı gayrimenkulü pazarlamak suretiyle gayrimenkul sahibi ile alıcı\kiralayıcı arasında aracı pozisyonda bulunur. Gayrimenkul fiyatını belirler (ekspertiz), pazarlama operasyonlarını yönetir, gayrimenkul için doğru müşteriyi bulur, tapu işlemleri sürecini doğru takip eder ve satıcının da alıcının da memnun ayrılmasını sağlar.  

Sarıyer'de Gayrimenkul Danışmanı İle Çalışılmalı mı?

Her insan ile evlenilemeyeceği, arkadaş olunamayacağı gibi her insanla tabii ki ticaret ortamında bulunulmaz. Çünkü, maalesef günümüzde maddiyat işin içine girince aile bireyleri bile birbiriyle ters düşebiliyor. Ancak her işin belli bir püf noktası ve şıkları vardır. Bu şıklardan yola çıkacak olursak;

- Gayrimenkulünüzü siz satabilir veya kiralayabilirsiniz. Bunun için bilumum ilan sitelerine gayrimenkul bilgilerinizi yükleyebilir, iletişim bilgilerinizi kaydedebilir ve gelen çağrılara  karışılık vererek doğru müşterinizi bulabilirsiniz. Sürekli meşgul edileceğiniz için ve büyük olasılıkla ilk gayrimenkulü göstereceğiniz kişi ile anlaşamayacağınız için bu şık için fazla vaktiniz olmalı. Genelde emeklilerin tercih ettiği bir yol, çünkü bir şeylerle meşgul olmayı seviyorlar :) Diğer metot, gayrimenkul camına, duvarına kiralık \ satılık afişi asmak. Bu metodun dezavantajı, mahallenizde sevmediğiniz bir profilin dairenize talip olması veya kıramayacağınız birinin vadeli ödeme seçeneği sunup sonra başınızı ağrıtması.

- Diğer şık içinize sinen, gayrimenkulünüzü iyi pazarlanacağına inandığınız Sarıyer'de gayrimenkul danışmanı na teslim ederek sadece sonuçla ilgilenebilirsiniz. 

İki şık arasında ki farklar; 

- İlan siteleri, güncel olmak zorunda olduğu için yeni paylaşılan tüm ilanlar üst sıralarda, önceki ilanlar geri sayfalara düşmektedir. Müşteri de doğal olarak yeni ilanları göreceğinden ilk ilan paylaşımlarında aradığınız kriterlere uygun müşteri bulunmaz ise tabiri caizse treni kaçırmış sayılırsınız çünkü çoğu ilan sitelerinde 2. ay ilanları ücretli oluyor.

- Sarıyer emlak firmaları, sürekli ilan paylaştığı için sürekli telefonla aranacaktır. Sizin gayrimenkulünüz için aramış olmasa bile, aradığı gayrimenkul kriteri sizin gayrimenkul ile uyuyorsa emlakçı doğal olarak sizin gayrimenkule yönlendirecektir. Diğer pozitif tercih sebebi, gayrimenkul danışmanları, telefonla arandığında ''arayanlar listesi'' oluşturup müşterinin kriterlerine uygun gayrimenkul sunamadığında dolayısıyla elinde bir talep formu oluşacak, sizin gayrimenkulunüz portföyüne dahil olunca zaman kaybetmeden hemen müşteriye ulaşma imkanı bulacaktır. 

Emlak Komisyonu mu Hizmet Bedeli mi?

- Sarıyer emlak sektöründe ki bireyler, yapılan işin karışılığında emlak komisyonu aldıklarını beyan eder. Ancak bu hususta şahsen hizmet bedeli telaffuzunu kullanmayı tercih ederim. Komisyon, fazla emek gerektirmeyen bir karşılıktır ancak hizmet bedeli, gayrimenkulü nasıl pazarlayacağını bilmek, bölgenin fiyatlarına hakim olmak, aktif ilanları yayınlamak takip etmek güncellemek, gayrimenkulü profesyonel bir şekilde müşteriye sunmak, gayrimenkul sahibine raporlamak vs. işleri üstlendiği için karşılığında aldığı meblaya hizmet bedeli denilebilir.

Sarıyer Emlak

Sarıyer'de emlak çözümleri için (satılık ilanları, kiralık ilanları, profesyonel gayrimenkul pazarlaması, ekspertiz raporu v.s) tercih edilebilecek, alanında kendini geliştirmiş ve reklam, pazarlama konularında dijital imkanları çok iyi kullanan  emlak danışmanı

Sarıyer'de Geleneksel Gayrimenkul Pazarlama Faaliyetlerinin Yanı Sıra Dijital Pazarlama Olanaklarına da Hakim, Güvenilir Sarıyer Emlak Danışmanı 

Sarıyer'de Gayrimenkul Pazarlamada Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? 

Sarıyer Emlak gösterimlerinde, dijital çağın imkanlarını kullanmak üzere, slaytlar ve tanıtım videoları hazırlayarak portföy tanıtımlarında müşterilerimize daha etkili sunumlar yapma imkanı buluyoruz.

Sarıyer emlak, Sarıyer'de kiralık daire, Sarıyer satılık daire ilanları ve portföylerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bunlardan bazıları;

Sarıyer Emlak piyasasında kiralık ve satılık ilanlarımız aşağıdadır.  Sarıyer Satılık Villa ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz . Sarıyerde satılık villa ilanımızı kontrol edebilirsiniz.

İlanlarımız